Provozní podmínky aplikací Vema

Licenční podmínky

Pořízení licencí

Na základě objednávky obdržíte klasickou licenci a instalaci provedeme na Vašem počítači nebo serveru. Lze provozovat jednouživatelské instalace na jediném PC v malé organizaci, nebo velké serverové instalace pro desítky aktivních uživatelů a stovky portálově přistupujících vedoucích pracovníků i jednotlivých zaměstnanců. Provoz na vlastním serveru není omezen ani regionálně - k jednomu serveru mohou přistupovat i pracovníci z jiných lokalit po internetu. Vytvoříte si tak cloudový provoz na vlastním serveru.

Vema V4 Cloud

Všechny aplikace Vema lze provozovat v Cloudu. Aplikace Vema i Vaše data jsou umístěná v zabezpečenémdatovém centru společnosti Vema a funkce využíváte přes internet jako službu. Služba je vhodná pro všechny typy uživatelů. Společnost Vema disponuje dostatečným technickým vybavením umístěným v zabezpečeném datovém centru. Na poskytování IS jako služby získala Vema certifikáty IQNet a CQS.

Technologické prostředí

Server - Vema V4 Server

Aplikace Vema se provozují na serverch MS Windows 2008 a novějších. Server nemusí být vyhrazený. Instaluje se jedna nebo více instancí Vema V4 serveru a sada využívaných aplikací. Není třeba žádná databáze, Vema má vlastní.

Stanice uživatele - V4 Klient

Klient V4 Vema je jedinou instalovanou součástí na stanici (platforma Windows). Žádné aplikace, žádná aplikační logika, žádná data. Vše se odehrává na serveru, kam se klient připojuje. Jednotky (disky) serveru nejsou nasdílené. Přístup k datům je pouze klientem Vema s veškerým zabezpečením. Provozní nároky na lokální síť jsou velmi malé, téměř mizivé. Proto lze klienta velmi komfortně používat i přes internet.

Jednouživatelská instalace

Aplikace lze provozovat i na jediném počítači na platformě Windows. Potom jsou na jediném PC instalované všechny součásti: V4 server, V4 klient a aplikace. Uživatel provozně nepozná rozdíl proti instalaci klient - server.