Nabídka fotografií

Většinu prezentovaných fotografíí lze ode mně získat k různým účelům. Provádím také letecké fotopráce s povolením Úřadu pro civilní letectví (více zde - Letecké fotopráce). Fotografie však považuji za dílo chráněné autorským zákonem a nedávám paušální svolení k jejich publikaci či jinému využití. Přesto však budu rád, když o ně projevíte zájem a na použití se bez problémů dohodneme.

Fotografie z mého foto webu jsou Vám po dohodě k dispozici pro prezentaci na webu, pro tisk v časopisech, letácích, případně na kalendáře, novoročenky, pohlednice, vhodný dárek pro někoho k Vánocům, či jiné použití. Samozřejmě nemám na mysli fotografie stažené z webu. Pro tyto účely zašlu fotografie v odpovídající kvalitě nebo nechám vyrobit ve fyzickém provedení.

Cena rozhodně nebude vysoká, bude se řídit účelem, pro který chcete fotografie využít. Nevylučuji ani použití zdarma, po dohodě, a s uvedením autora - záleží především na účelu použití. Nabízím také zakoupení fotografie k výhradnímu použití - takovou fotografii již pak nedostane nikdo jiný (je ale možné, že ji dostal před Vámi).

Většinu zde zveřejněných fotografií jsem schopen dodat pro tisk či reprodukci nejméně v rozlišení 300 dpi pro tisk do formátu A3 (starší fotky do roku 2007), případně i větší. Mladší fotografie než 2008, 2009 je pak možné tisknout až do formátu 90 x 120 cm u klasických formátů, u panoramat až do 50 x 150 cm, některé i větší. Zajistím fotografii v kvalitním provedení v tisku na plátno, do rámu, na plastovou podložku, za akrylové sklo, tak, jak to nabízejí firmy, které se touto výrobou zabývají. Cena celého díla je pak dána autorskou cenou samotné fotografie a cenou výroby.

Vyhrazuji si právo některou fotografii fyzicky nevyrobit podle Vašeho požadavku, nevytisknout, a to především z důvodu neodpovídající technické kvality vzhledem k požadovanému rozměru.

Chci fotku - jak na to?

Prohlédněte si galerie, jsou řazené tématicky. Pro použití na Vašem webu jsou vhodné zcela všechny fotografie. Pro fyzickou výrobu (plátno, obraz, kalendáře atd.) jsou vhodnější fotografie mladší, než rok 2008, zvláště pro větší formáty (větší než 40x60 cm). Většina z těchto novějších galerií vás nasměřuje na prezentaci na Zonerama, kde uvidíte fotky v plné velikosti a s možností zobrazit technické údaje o fotce.

  • Na Zonerama vyberte příslušnou galerii. Zobrazí se mnoho fotek v rastru. Z těchto náhledů vyberte fotku a klikněte na ni.
  • Fotka se zobrazí na samostatné stránce, s dalšími ovládacími prvky. Pokud nemáte při náhledu fotky zobrazené popisné informace o fotce vpravo vedle fotky, zobrazíte je tlačítkem "i" vpravo dole. Více pochopíte z tohoto obrázku.
  • Poznamenejte si Název galerie, Název (popis) fotky, a hlavně Jméno souboru.
  • Rozmyslete si zhruba, jaké provedení fotky byste chtěli - na plátno, do rámu, za akrylové sklo, na hliník? A také velikost - formát.
  • Napište, k jakému účelu fotku potřebujete (web, publikace v časopise, výzdoba do firmy, obraz domů, jako dárek ...)
  • Poměr stran by měl zhruba odpovídat tomu, co vidíte. Ale u mnoha vystavených fotek existují i varianty s jiným poměrem stran, panorama, nebo k fotce na šířku existuje i varianta na výšku a naopak.
  • Pokud vás fotka zaujala, ale formát nevyhovuje, zeptejte se, šance je velká.
  • Identifikační údaje fotky, požadavky na provedení, a účel fotky mi pošlete mailem, jako první kontakt. Podívám se na to a budu Vás kontaktovat.
  • Před závazným objednáním všechno přesně dohodneme, samozřejmě včetně ceny. Nezapomeňte kromě mailu uvést také telefonní číslo.

Kontakt

Zašlete e-mail                            Zavolejte 483 345 796               Galerie na Zonerama